„Promotor Roku 2012” trafił do Wągrowca, Pobiedzisk i Szubina!
Dodane przez admin dnia Styczeń 28 2013 11:45:00
Podczas wczorajszej Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku 2012” oprócz nagród przyznanych przez Czytelników i redakcję informacjilokalnych.pl, wręczone zostały także – po raz drugi – nagrody ustanowione przez redakcję portalu turystycznego PiastowskaKorona.pl. Nagrody te - „Promotor Roku 2012” - zostały wręczone w kategorii historia, kultura i turystyka, a trafiły do Wągrowca, Pobiedzisk i Szubina!
Treść rozszerzona
- Piętnaście miesięcy temu firma Media Lokalne, wydawca informacjilokalnych.pl uruchomiła portal turystyczno-historyczny PiastowskaKorona.pl. Portal nasz obejmuje sześćdziesiąt gmin, dziesięć powiatów z Wielkopolski, Pałuk i Kujaw. Portal PiastowskaKorona.pl poświęcony jest trzem branżom: historii, kulturze i turystyce. Portal jest serwisem informacyjnym i praktycznym przewodnikiem po ziemiach związanych z początkiem Państwa Polskiego, jak również z rejonem walk Powstania Wielkopolskiego – mówi Karol Soberski, redaktor naczelny PiastowskiejKorony.pl. - A jako, że portal dotyczy historii, kultury i turystyki, to przy okazji Gali Człowiek Roku, postanowiliśmy przyznawać własne nagrody: „Promotora Historii”, „Promotora Kultury” i „Promotora Turystyki”, honorując w ten sposób osoby szczególnie zaangażowane w promocję tych trzech dziedzin – dodaje.

Podczas ubiegłorocznej Gali, „Promotora Historii 2011” zdobył Piotr Robakowski, „Promotora Kultury 2011” przyznaliśmy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Gnieźnie, natomiast tytuł „Promotora Turystyki 2011” trafił w ręce Agnieszki Rzempały-Chmielewskiej.

- W tym roku przyznaliśmy cztery nagrody dla osób działających w powiatach: nakielskim, poznańskim i wągrowieckim, w gminach Szubin, Pobiedziska, mieście i gminie Wągrowiec – mówi K. Soberski.

Promotor dla W. Naumczyka
„Promotora Kultury 2012” wręczył ubiegłoroczny laureat Paweł Kostusiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. - Jest dla mnie zaszczytem, że mogę wręczyć tę nagrodę. „Promotorem Kultury 2012” w plebiscycie portalu PiastowskaKorona.pl za projekt pod nazwą Telewizyjny Dom Kultury został Włodzimierz Naumczyk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu – poinformował P. Kostusiak.

- Pięknie dziękuję za to wyróżnienie redakcji PiastowskiejKorony.pl. Cieszę się, że praca ośrodka którym kieruję, praca Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu zostaje dostrzegana również w regionie. Słowo promocja robi we współczesnym języku polskim zawrotną karierę. „Promotor Kultury” brzmi bardzo zacnie i zaszczytnie. Ja jednak myśląc o swojej pracy, o swoim miejscu i o działaniach, myślę raczej nie o promotorze, ale amatorze. W tym znaczeniu facet, który lubi, facet który kocha przedmiot swojej pracy i który codziennie zastanawia się, jak w nowy sposób i jak w atrakcyjny sposób ten ukochany przedmiot szeroko państwu przedstawić – podziękował W. Naumczyk.

Promotor dla B. Styszyńskiego
Kolejną nagrodę - „Promotora Turystyki 2012” - wręczyła Agnieszka Rzempała-Chmielewska, laureatka „Promotora Turystyki 2011”. - Pan Karol Soberski zapowiedział, że w tym roku nagrody powędrowały poza powiat gnieźnieński. A te słowa potwierdza laureat tegorocznej nagrody „Promotora Turystyki”. To jest człowiek z którym współpracujemy także w Gnieźnie. Jest członkiem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, członek Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”, młody, zdolny, pasjonat turystyki, pasjonat historii średniowiecza. Jest właścicielem grodu w niedalekich Pobiedziskach, pan Bartosz Styszyński – powiedziała A. Rzempała-Chmielewska.

B. Styszyński nie ukrywał ogromnej radości z nagrody, którą otrzymał. - To duże wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że otrzymam nagrodę, dlatego nie przygotowałem się na dzisiaj do tej przemowy. Sam gród znajduje się w powiecie poznańskim, a wiem jakie stosunki są między Gnieznem, a Poznaniem. Dlatego dziękuję za fantastyczną współpracę środowisku gnieźnieńskiemu. Najbardziej jednak chciałbym podziękować moim fantastycznym i kochanym rodzicom, którzy od początku do końca wspierali ten projekt, mimo tego, że wiele osób uważało, że jest to jedno wielkie science fiction, hobby, a nie biznes. I tak pewnie jest i tak pewnie będzie. Samą nagrodę chciałbym zadedykować mojej babci, która zmarła w kwietniu 2012 roku – powiedział B. Styszyński. - Ta nagroda utwierdza mnie w przekonaniu, że podejmowane działania są słuszne i należy je kontynuować – dodał.

Promotor dla P. Majchrzaka
Ostatnią nagrodą „Promotora Turystyki 2012” wręczył redaktor naczelny PiastowskiejKorony.pl Karol Soberski. - Jest dla mnie zaszczytem wręczyć tę nagrodę człowiekowi, który zrobił fantastyczną rzecz. „Promotor Turystyki 2012” trafia do osoby, która zbudowała w gminie Wągrowiec przystań o której nasz region może pomarzyć. Mam na myśli Przystań Kamienica – Gminne Centrum Rekreacyjno-Turystycznego. Nagrodę przyznaliśmy panu Przemysławowi Majchrzakowi, wójtowi gminy Wągrowiec – powiedział K. Soberski.

Laureat w kategorii „Promotor Turystyki” przyznaje, że bardzo się cieszy, że działania gminy Wągrowiec zostały dostrzeżone poza naszym powiatem. - Siedząc tutaj obserwowałem tę scenę i to wszystko, co się tutaj dzieje. Przede wszystkim chciałem podziękować państwu, dzięki którym to przedsięwzięcie nabrało pięknego wymiaru i cudownej optyki. Dziękuję za optykę, która pozwala wiedzieć dobro, które przede mną i za mną. Za dobro które jaśnieje z tego miejsca w sposób szczególny, wtedy kiedy tworzone jest z myślą o drugim człowieku – mówi wójt gminy Wągrowiec. - Im dłużej siedziałem na tej sali, tym bardziej czułem, że zmieniam się w galaretę. Pan Karol powiedział, że przeżyję jakąś niespodziankę i myślę, że to jest ta, i więcej takich, które przyprawiłyby mnie o drżenie głosu mam nadzieję, iż nie będzie. Dziękuję gorąco wszystkim, dzięki którym tu stoję, dziękuję wspaniałym mieszkańcom gminy Wągrowiec, wszystkim moim współpracownikom. I przywożę do Gniezna, do prastarej stolicy Polski piastowskiej zaproszenie na naszą ziemie – dodał P. Majchrzak i zaznaczył: - To bardzo cenne i niezwykle radosne wydarzenie dla całej naszej społeczności, której zależy na tym, aby się systematycznie rozwijać.

Promotor dla K. Czechowskiej
Podczas Gali poinformowano też, że tytuł „Promotor Historii 2012” przyznany został pani Kamili Czechowskiej, dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmana w Szubinie za projekt dotyczący Powstania Wielkopolskiego na Pałukach i Krajnie – www.powstanie.szubin.net.pl. Niestety obowiązki zawodowe nie pozwoliły przybyć Pani Dyrektor na niedzielną Galę.

Aleksandra Soberska
Paweł Brzeźniak
Fot. Leszek Olejniczak