Archiwum Archidiecezjalne potwierdza polskie korzenie sekretarza obrony USA!
Dodane przez admin dnia Styczeń 21 2013 15:30:00
Piętnastego stycznia informowaliśmy, że Chuck Hagel, 67-letni republikański senator ze stanu Nebraska, który zostanie niebawem nowym sekretarzem obrony USA, ma polskich przodków. Dla nas informacja ta jest o tyle istotna, bo jak się okazuje przodkowie Hagela pochodzą z terenów dzisiejszej gminy Kiszkowo! Dzisiaj informację tę potwierdziło Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie.
Treść rozszerzona
W publikacji z 15 stycznia informowaliśmy, że według ustaleń dr Łukasza Bieleckiego pradziadowie amerykańskiego sekretarza wzięli ślub katolicki w Dąbrówce Kościelnej 12.02.1882 roku.

Dzisiaj potwierdziło to Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie. Na stronie Archiwum czytamy: - Pragniemy potwierdzić tę wiadomość: znajduje się ona na 91 stronie księgi zaślubionych (liber copulatorum) tejże parafii, która to księga nosi sygnaturę AP 127/40. Pradziadowie ci to Tomasz Kąkolewski i Katarzyna Budnikowska alias Budzyńska. W chwili ślubu pan młody miał 23 i mieszkał w Turostowie a pani młoda miała 21 lat i mieszkała w Gniewkowie. Ślub cywilny zawarli 10.02.1882 w Kiszkowie.

(or/źródło: archiwum.archidiecezja.pl)

Na ten temat:
Kiszkowskie korzenie nowego sekretarza obrony USA!