Rajdem uczcili Powstanie Wielkopolskie!
Dodane przez admin dnia Styczeń 06 2013 16:30:00
Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej oraz Klub Górski „Ornak”im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie już po raz XI zorganizowali wczoraj rajd pieszy poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. W tegorocznym rajdzie wzięło udział 40 osób. Niska frekwencja była spowodowana licznymi zachorowaniami, zarówno wśród dzieci jak i ich opiekunów. Rajd miał charakter edukacyjny i patriotyczny.
Treść rozszerzona
Dwie trasy rajdu prowadziły do miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy odwiedzili m.in. cmentarz św. Piotra, gdzie zapalając znicze oddali cześć poległym powstańcom. Przewodnicy grup zapoznali turystów z pamiątkowymi tablicami m.in. na budynku Ratusza i budynkach dawnych koszar na ul. Wrzesińskiej i Sobieskiego.

Na mecie, w obiekcie Towarzystwa Czytelni Ludowych na Dalkach turyści zjedli smaczną zupę pomidorową, wypili gorącą herbatę, otrzymali znaczek rajdowy, pieczątkę okolicznościową oraz zdobyli kolejne punkty do Odznaki Turystyki Pieszej.

Dla chętnych uczestników, organizatorzy przeprowadzili konkurs z nagrodami o tematyce powstańczej. Zwycięzcami konkursu zostali: 1. Mateusz Wesołowski – SP nr 6, 2. Marianna Sytek – SP nr 6, 3. Mirosław Karpiński – SOSW w Gnieźnie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu i ich opiekunom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy. Zapraszam do udziału w Rajdzie zimowym w dniu 9 lutego 2013 roku.

(eb)