Sezon rajdowy w Gimnazjum nr 2 rozpoczęty!
Dodane przez admin dnia Październik 04 2012 23:00:00
Wspaniała wrześniowa aura pozwoliła członkom (uczniom i nauczycielom) klubu turystycznego „Stonoga” działającego w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie na rozpoczęcie kolejnego sezonu turystycznego. Odbyliśmy już pierwszą wędrówkę z Żydowa na Pustachowę. Rajd był stosunkowo krótki, a jego celem było sprawdzenie kondycji uczestników po wakacyjnej przerwie.
Treść rozszerzona
Dodatkową atrakcją okazało się ognisko (pod koniec rajdu) i możliwość konsumpcji pieczonej kiełbaski. W kolejną sobotę, 15 września, wydłużyliśmy trasę, „zaliczając” 14 kilometrów ze Skiereszewa do Galerii Gniezno. Przechodząc przez Braciszewo, Oborę, Pyszczynek i Pyszczyn podziwialiśmy piękno przyrody w jesiennych barwach.

Zupełnie inny charakter miał rajd w następną sobotę, 22 września - był on poświęcony patronowi szkoły czyli Powstańcom Wielkopolskim. Trasa wiodła ze Zdziechowy do Gniezna (Winiary). W jego początkowej fazie uczniowie zapoznali się z przebiegiem potyczki pod Zdziechową w ramach powstania wielkopolskiego. W ten sposób powstańcy wielkopolscy (głównie z Gniezna i okolic) i ich walka stali się uczniom bliżsi.

Przez cały wrzesień w trakcie blisko 40 kilometrów pieszej wędrówki uczniowie poznali wybrane miejsca okolic Gniezna i przekonali się, na ile ich stać w zakresie sprawności fizycznej. Mamy nadzieję, że aura w październiku będzie równie łaskawa abyśmy mogli kontynuować nasze turystyczne zainteresowania.

Paweł Trygalski