Borzątew - wakacyjna perełka
Dodane przez admin dnia Lipiec 26 2013 08:00:00
Wielu z nas zastanawia się, gdzie w tegoroczne wakacje wyjechać pod namiot lub na camping. Większość poleca ośrodki nad Bałtykiem albo na Mazurach, ale nie wszystkich stać na tak dalekie wyjazdy. Dlatego my proponujemy odwiedzić Borzątew w gminie Mieleszyn. Miejscowość ta to wypoczynkowa perełka powiatu gnieźnieńskiego.
Treść rozszerzona
Borzątew, niewielka, ale malownicza miejscowość, położona wzdłuż jeziora Kłeckiego, z roku na rok przyciąga coraz większa ilość turystów. Piękne i duże jezioro z piaszczystą plażą przyciąga amatorów wypoczynku na łonie natury z najodleglejszych zakątków naszego kraju.

Szczególną perełką Borzątwi jest camping położony tuz przy plaży. Miejsce to pulsuje życiem już od maja. Jak mówi Józef Klimacki, właściciel campingu, wczasowicz znajdzie tutaj wszystko, co potrzeba by udanie spędzić urlop. Jest spokój, plaża, dobrze rozwinięta gastronomia, a dla lubiących dobra zabawę, także weekendowe dyskoteki.

Od kilku lat w Borzątwi wypoczywają turyści z Warszawy, Poznania, czy Krakowa. Coraz częściej przyjeżdżają również turyści z Niemiec. Dużym atutem campingu w Borzątwi jest fakt, że ośrodek ze wszystkich stron jest otoczony pięknymi lasami. Nawet jezioro – patrząc z jego brzegu – sprawia wrażenie, że znajduje się w środku leśnego kompleksu.

Takie otoczenie sprawia, że coraz liczniej zjawiają się tutaj ci, którzy dosyć już mają miejskiego zgiełku oraz tłumów, jakie spotykamy w wielu innych ośrodkach wypoczynkowych. Do zobaczenia na Borzątwi – jak mawiają mieszkańcy okolicznych gmin.

(kfs)