„Gmina Niechanowo” – nowy folder promujący gminę już wydany!
Dodane przez admin dnia Sierpnia 23 2013 14:00:00
Ponad 50 fotografii, 16 stron, 10 działów i przedstawione walory turystyczno-historyczno-gospodarcze gminy Niechanowo – tak w pigułce przedstawia się najnowszy folder o tej „różanej” gminie. Projekt pod nazwą „Gmina Niechanowo” został zrezliwoany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Gmina Niechanowo pieniądze na folder pozyskała poprzez Stowarzyszenie Światowid.
Treść rozszerzona
- W publikacji „Gmina Niechanowo” znajdują się informacje o historii gminy Niechanowo, o zabytkach naszej gminy, o turystyce i gospodarce oraz o dniu dzisiejszym gminy Niechanowo – mówi Eugeniusz Zamiar, wójt gminy. - Jestem przekonany, że to wydawnictwo będzie dobrze służyło gościom przybywającym w malownicze tereny naszej „różanej” gminy. Wierzę, że chwile spędzone w gminie Niechanowo na długo zapadną w pamięć osób odwiedzających nasz region. I sprawią, że będą Państwo chcieli do nas wracać – dodaje.

Folder zatytułowany „Gmina Niechanowo” to najważniejsze informacje dotyczące niechanowskiej gminy. Znajdziemy w nim zarówno wiadomości o historii gminy, jak i o jej walorach turystycznych. W dziale poświęconym turystyce zamieszczono m.in. najciekawsze, ale często zupełnie nieznane miejsca gminy Niechanowo jak choćby epitafium generała Ignacego Prądzyńskiego, czy grób napoleońskiego oficera.

Publikacja zawiera także informacje o szlakach turystycznych przebiegających przez gminę takich jak Droga św. Jakuba, Szlak Pałaców i Dworów, czy też Szlak Legend i Mitów. Jest też wzmianka o pięknej trasie Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, której szlak prowadzi przez gminę.

Wydawnictwo zawiera także opis najważniejszych imprez kulturalnych organizowanych w ciągu roku w gminie Niechanowo oraz opis wybranych miejscowości.

Folder „Gmina Niechanowo” na zlecenie Urzędu Gminy w Niechanowie wydała firma Media Lokalne (jest to już kolejny folder o gminach powiatu gnieźnieńskiego wydany przez tę firmę – w 2011 r. ukazał się folder o gminie Kłecko).

Teksty i zdjęcia które znalazły się w folderze są w autorstwa Karola Soberskiego (częściowo pochodzą też z archiwum Urzędu Gminy). Całość folderu zredagował K. Soberski, a stronę graficzną przygotował Sebastian Tomzik.

(as)