„Szlak Piastowski uzyskał bardzo wysoką ocenę”
Dodane przez admin dnia Październik 02 2012 16:30:00
W trasie turystycznej, zwanej od 1938 r. mianem „Szlaku Piastowskiego”, drzemie olbrzymi potencjał turystyczny i historyczny. Działania na rzecz restytucji szlaku zostały zauważone na arenie ogólnopolskiej, czego dowodem jest przyznanie certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej 2012. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Treść rozszerzona
Inicjatorem zgłoszenia konkursowego szlaku było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – pomysł otrzymał poparcie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Ostatecznie, Szlak Piastowski uzyskał nominację jako jeden z trzech projektów reprezentujących województwo wielkopolskie na arenie ogólnopolskiej.

Działania na rzecz restytucji Szlaku Piastowskiego prowadzi Rada Programowo – Naukowa ds. Szlaku Piastowskiego. W skład gremium wchodzą m.in.: naukowcy, przedstawiciele organizacji turystycznych oraz urzędnicy. Jak przyznaje Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński, który pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady, nagroda odgrywa rolę czynnika mobilizującego na rzecz dalszych działań służących poprawie wizerunku Szlaku Piastowskiego. - Jednym z naszych zadań są przygotowania po roku 2014 w kwestii związanej ze zmianami od strony infrastruktury i nowych miejsc pracy i propagowanie szlaku w nowej odsłonie i formie. Myślę, że tak znaczącego wyróżnienia jeszcze nie mieliśmy. Szlak Piastowski to działalność strategiczna dla naszego regionu. Jest to wyróżnienie nie tylko dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, ale także dla marszałków województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego i naszych partnerów, którym jesteśmy wdzięczni za współpracę – dodaje starosta.

Nagrodę dla Szlaku Piastowskiego odebrała Agnieszka Rzempała – Chmielewska, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Jacek Wrzesiński, przewodniczący Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”. - Gala miała naprawdę uroczysty charakter. Jest to niewątpliwie darmowa promocja dla naszego szlaku. To pokazuje, że obraliśmy słuszny kierunek, bowiem jest to nagroda, która dobrze rokuje dla naszego projektu na przyszłość. W czasach, kiedy wszyscy w tej chwili zabiegają o turystów, takie wyróżnienie jest niezwykle cenne – przyznaje A. Rzempała – Chmielewska, której wtóruje Jacek Wrzesiński. - Z tego co się dowiedzieliśmy, nasz produkt – Szlak Piastowski uzyskał bardzo wysoką ocenę. Znaleźć się w tej „dziesiątce” to niezwykła sprawa! Warto nadmienić, że wszyscy nasi współuczestnicy to ludzie, którzy w branży turystycznej i promocyjnej odgrywają znaczącą rolę na swoim terenie – stwierdził J. Wrzesiński.

Kapituła tegorocznego Konkursu przyznała najlepszym produktom turystycznym 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej oraz 3 wyróżnienia, a z 9 kandydatów zgłoszonych do Złotego Certyfikatu nominowała 4 produkty.

Paweł Brzeźniak

Na ten temat:
Szlak Piastowski najlepszym produktem turystycznym w roku 2012