Panie Bogusiu, pamiętamy...
Dodane przez admin dnia Grudzień 23 2018 08:00:00
Aż trudno uwierzyć, że to już osiem lat gdy nie ma go wśród nas... Wiadomość o jego śmierci spadła na nas jak grom z jasnego nieba... Jeszcze kilka dni przed tą wiadomością, przy okazji jego imienin, życzyłem mu dużo zdrowia i realizacji w przyszłości wielu turystycznych planów. Gdy zaś nadeszła ta smutna wiadomość, że Bogusław Rzyski, historyk, przewodnik, przewodniczący Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski” nie żyje, nie można było w to uwierzyć!
Treść rozszerzona
B. Rzyski miała 66 lat gdy od nas odszedł... Przez kilka miesięcy zmagał się z ciężką chorobą, ale w ostatnich tygodniach 2010 roku wydawało się, że pokonał tę kolejną życiową przeszkodę. Nie udało się. Od ośmiu lat nie ma z nami człowieka dla którego turystyka i historia były całym życiem. Człowieka, który miał jeszcze wiele planów i przedsięwzięć...

Pan Boguś był założycielem i wieloletnim przewodniczącym Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski. Przez wiele lat był także prezesem oddziału PTTK w Gnieźnie. Historyk, społecznik, miłośnik i działacz na rzecz swojego regionu a przede wszystkim skarbnica wiedzy o historii Gniezna, jak i całego powiatu.

B. Rzyski spoczywa na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.

Panie Bogusiu, brakuje nam Pana...

Karol Soberski