Miejsce przeklęte koło Zakrzewa! Tak wyglądał dom w który uderzył piorun!
Dodane przez admin dnia Grudnia 05 2011 15:00:00
Po naszej publikacji pt. „Miejsce przeklęte! Piorun zabił tam cztery osoby!” która ukazała się 22 listopada, a która dotyczyła miejsca niedaleko Zakrzewa w gminie Kłecko zwanego „Wygon” lub „dołek Kiełpińskiego” odezwali się do nas licznie Czytelnicy pamiętający dramat który rozegrał się tam w lipcu 1956 roku...
Treść rozszerzona
Jedna z Czytelniczek, mieszkanka Kłecka poinformowała nas, że znała ofiary tego dramatu. - Jedna z ofiar Kazimierz (tu pada nazwisko) to był mój kolega ze szkoły – mówi pani Genowefa. Z jej wspomnień wynika, że piorun, który uderzył wówczas w dom to był tzw. piorun kulisty. Wyjaśnijmy, że piorun kulisty to rzadkie zjawisko meteorologiczne. Według naszej rozmówczyni piorun, w formie świecącej i poruszającej się kuli wpadł do tego domu przez okno i uderzył w przebywające w środku osoby. - Cztery ofiary tego pioruna pochowano na cmentarzu w Sławnie w gminie Kiszkowo, ale później dwie z nich ekshumowano i przeniesiono na cmentarz do Czerniejewa. Pozostałe dwie ofiary do dzisiaj spoczywają w Sławnie, obok członków mojej rodziny – wyjaśnia pani Genowefa.

Zupełnie inny wątek tego lipcowego dramatu poruszyła mieszkanka Olekszyna, pani Aldona. Tuż po naszym artykule napisała do na, że może udostępnić nam zdjęcie z okresu, gdy jeszcze stały tam mury-ruiny tego domu. - Mieszkam na stacji kolejowej i pamiętam z dzieciństwa rodzinną wycieczkę w to miejsce. Pozdrowienia dla dziennikarzy zespołu, bardzo interesujący portal – napisała pani Aldona.

I po kilku dniach przesłała nam wspomnianą fotografię. - Przesyłam obiecane zdjęcie starego domu z Zakrzewa (tzw. „Wygon”), którego obecnie już nie ma. Zdjęcie to zostało wykonane podczas rodzinnej wycieczki w około roku 1974 lub 1975. Pamiętam wyprawę w to miejsce, a miałam wówczas ok. 9-10 lat, lecz niestety nie udało mi się zdobyć więcej informacji na ten temat – czytamy w mailu od pani Aldony.

Naszym Czytelnikom dziękujemy za te sygnały i zachęcamy do przesyłania kolejnych informacji na ciekawe i nieznane historie z naszego regionu.

(kfs)

Na ten temat: Miejsce przeklęte! Piorun zabił tam cztery osoby!