Zapomniany kanał
Dodane przez admin dnia Marzec 20 2018 10:00:00
Ten obiekt to perła architektury naszego regionu, niezwykły zabytek techniki a do tego utrzymany w prawie że oryginalnym stanie. Jest to to tyle istotne, że obiekt ten wybudowany został na przełomie XIX i XX wieku! O czym mowa? O ceglanym przepuście znajdującym się na linii kolejowej Gniezno – Sława Wielkopolska. Miejsce to – gdy się tam zjawimy – sprawia wrażenie miejsce niezwykłego, tajemniczego, wyjątkowego…
Treść rozszerzona
Wzdłuż Małej Wełny…
Do tego miejsca pierwszy raz dotarłem w 2012 roku. Wybrałem się wówczas na wędrówkę wzdłuż rzeki Mała Wełna. Zaplanowałem, że wędrówkę rozpocznę u źródła tej rzeki, ale jego zlokalizowanie jest obecnie problemem. Według jednej wersji źródła Małej Wełny należy szukać w okolicach Chwałkówka nieopodal Łubowa, a według innej między wioskami Strychowo i Rzegnowo, także w gminie Łubowo.

Moją wyprawę postanowiłem zacząć od miejsca, gdzie na pewno płynie Mała Wełna, czyli od wsi Dębnica w gminie Kłecko. I tak wędrując wzdłuż brzegów tej rzeki dotarłem do linii kolejowej Gniezno – Sława Wielkopolska, na wysokości wsi Brzozogaj.

Więcej tutaj