Gmina Kiszkowo na starej fotografii...
Dodane przez admin dnia Grudzień 08 2012 11:00:00
Władze gminy Kiszkowo ponownie zwracają się z apelem do wszystkich, którzy posiadają stare fotografie ich regionu. - Zamierzamy zorganizować na stronie internetowej gminy Kiszkowo galerię starych fotografii pokazujących życie codzienne mieszkańców naszej gminy w czasach które już minęły. Interesują nas wszelkie fotografie pokazujące dawnych mieszkańców Kiszkowa i okolicy w różnych sytuacjach życiowych – mówi Anna Frąckowiak z Urzędu Gminy w Kiszkowie.
Treść rozszerzona
Osoby będące w posiadaniu starych fotografii, ale też rycin czy książek dotyczących gminy Kiszkowo i jej historii proszone są o kontakt z Urzędem Gminy lub dostarczenie ich do pokoju nr 12 kiszkowskiego urzędu. Po zeskanowaniu wszelkie przyniesione materiały będą oddane właścicielowi. Mile widziane są zdjęcia zarówno z okresu międzywojennego, jak również z lat późniejszych, łącznie z latami osiemdziesiątymi XX wieku.
- Z jednej strony poszukujemy starych fotografii przedstawiających życie codzienne mieszkańców gminy Kiszkowo (np. podczas pracy na budowie), a z drugiej szukamy też fotografii które pokazują np. właściciela sklepu z rodziną przed swoim domem na tle szyldu reklamowego, pokazujące życie kulturalne (np. występy, dożynki), czy też uroczystości kościelne – wyjaśnia A. Frąckowiak.
Urząd Gminy w Kiszkowie szuka także fotografii zrobionych w szkole, na boisku sportowym, w pracy ale też podczas wycieczek czy innych lokalnych przedsięwzięć. - Naszym celem jest pokazanie obrazu życia naszych mieszkańców w czasach które już minęły – dodaje A. Frąckowiak.
Wszystkie zdjęcia – oprócz osobistego dostarczenia ich do urzędu – można także przesyłać na adres: anna.frackowiak@kiszkowo.pl.

(kfs)