O Szlaku Piastowskim tym razem w Kruszwicy
Dodane przez admin dnia Listopad 14 2017 15:50:00
To będzie pierwsza od trzech lat okazja do podjęcia tematyki związanej ze Szlakiem Piastowskim. Jakie przed nim stoją wyzwania i z jakich nowych narzędzi marketingowych należy skorzystać? O tym wszystkim podyskutują już wkrótce wszyscy zainteresowani, którzy spotkają się podczas specjalnej konferencji.
Treść rozszerzona
Pod koniec listopada ma się odbyć IV konferencja międzyregionalna na temat przyszłości Szlaku Piastowskiego. Wydarzenie swoim honorowym patronatem objęli marszałkowie województwa wielkopolskiego i województwa kujawsko-pomorskiego, a na jego przewodniczącego została wybrana starosta Beata Tarczyńska. – To jest bardzo ważna konferencja, bo już jakiś czas upłynął od ostatniego spotkania. W tym czasie następowało zreorganizowanie Szlaku Piastowskiego i dziś chcemy powiedzieć, co na nim się dzieje i jakie są plany na jego dalsze funkcjonowanie – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Każda osoba indywidualna, która tym tematem jest zainteresowana może skorzystać z tego zaproszenia, bo konferencja ma otwarty charakter. Z całą pewnością pokażemy te wszystkie nowe rzeczy, które dzieją się już na Szlaku Piastowskim – zaprasza B. Tarczyńska.

Konferencja odbędzie się już 29 listopada w Zajeździe u Piasta Kołodzieja w Kruszwicy. Jej początek zaplanowano na godz. 10.00 i co ważne, do 23 listopada swoją obecność trzeba zarejestrować - mailowo lub telefonicznie (a.komorowska@kujawsko-pomorskie.pl lub 56-621-84-23). – Konferencja skupi się nad tym, aby przedstawić wszystkie działania, które są zarówno prowadzone w Wielkopolsce, jak również w województwie kujawsko-pomorskim. Z jednej strony będziemy przedstawiać, co się udało zrobić pod kątem promocji i organizacji, a także wydarzeń kulturalnych na Szlaku Piastowskim. Opowiedzą o tym przedstawiciele dwóch urzędów marszałkowskich, którzy opowiedzą, co się udało zrobić, ale bardzo istotnymi będą również wystąpienia koordynatorów, które dotyczą działań na terenie obu województw – zauważa Agnieszka Rzempała-Chmielewska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

- Dla mnie ważne będzie wystąpienie Przemysława Buryana, dyrektora biura Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski” w Wielkopolsce, którzy będzie mówił na temat pakietów turystycznych. One mają być receptą na to wszystko, o czym od lat się mówi na temat turystyki w powiecie gnieźnieńskim. To mają być gotowe oferty pakietyzowane i to zarówno oferty noclegowe i gastronomiczne, przewodnickie, transportowe czy inne atrakcje, z których podczas 3-,4-dniowego pobytu na tym terenie można skorzystać – zapowiada A. Rzempała-Chmielewska.

Pojawi się także informacja na temat prowadzonych obecnie projektów na terenie Szlaku Piastowskiego. – To są projekty, które realizuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna, jeden unijny, w ramach którego miasto Gniezno realizuje Trakt Królewski i drugi projekt, który jest realizowany za pieniądze samorządu województwa wielkopolskiego, to jest oznakowanie Szlaku Piastowskiego – mówi.

Kamieniem milowym w procesie przebudowy Szlaku Piastowskiego było powołanie w 2011 roku Rady Programowej, złożonej z naukowców i samorządowców, którzy wspólnie dokonali przebudowy tego szlaku turystycznego. – Jeżeli chodzi o branżę turystyczną, to nie ukrywam, że w przypadku pakietów cały czas to jest oferta otwarta dla wszystkim właścicieli hoteli, restauracji i biur przewodnickich, aby zdecydowali się podjąć współpracę z Klastrem Turystycznym i w tworzeniu tych pakietów – dopowiada A. Rzempała-Chmielewska.

Wojciech Orłowski