„Tajemniczy Pałac Zakrzewo” - szukamy fotografii, wspomnień...
Dodane przez admin dnia Lipiec 17 2017 09:00:00
W weekend 9 i 10 września w pałacu w Zakrzewie odbędzie się premiera mojej kolejnej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Wprawdzie książka jest już praktycznie ukończona, ale jeszcze raz zwracam się z apelem do Czytelników o fotografie (może dokumenty) związane z pałacem w Zakrzewie. Jeśli ktoś dysponuje takimi materiałami, proszę o kontakt.
Treść rozszerzona
Moja debiutancka książka „Skarb Dziedzica” została rewelacyjnie przyjęta przez Czytelników. Sprawia to, że z wielką energią przystąpiłem do pracy nad kolejnymi moimi książkami. Pierwsza z nich - „Zapomniana zbrodnia” - ukaże się 29 czerwca. Natomiast kolejna pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” będzie dostępna na rynku wydawniczym na początku września.

Od kilku lat w kręgu moich zainteresowań jest przepiękny – jeden z najpiękniejszych w Wielkopolsce – zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko. I właśnie temu niezwykłemu miejscu – pałacowi w Zakrzewie – będzie poświęcona moja trzecia książką pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie zbudowany w 1872 roku w stylu zwanym „kostiumem francuskim” zainspirował mnie do odkrywania tajemnic pałaców i dworów ziemi gnieźnieńskiej... Dzięki magii tego pałacu zdecydowałem się na poszukiwanie i odkrywanie skarbów oraz tajemnic innych rezydencji powiatu gnieźnieńskiego, zarówno tych należących do polskich właścicieli ziemskich, jak i do Niemców. O sekretach które skrywają niektóre z tych pałaców będę pisał w kolejnych książkach planowanych na przełom 2017 i 2018 roku. Jedna z tych pozycji poświęcona będzie pałacowi w Przysiece.

Zanim jednak przybliżę pałac w Przysiece, skupmy się na Zakrzewie. Jak wspomniałem książka ta ukaże się we wrześniu. W tej publikacji przedstawię nieznane, a fascynujące fakty z historii jednego z najpiękniejszych pałaców w naszym regionie, począwszy od XVIII a skończywszy na XX wieku.

W książce będzie mowa m.in. o ukrytych skarbach, o romansach z początku XX wieku, o duchach nawiedzających ten „Wersal powiatu gnieźnieńskiego”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie też pałacowych sekretów i legend związanych z tym przepięknym obiektem.

Wprawdzie książka jest już na ukończeniu, ale cały czas szukam materiałów do tej pozycji, a chodzi głównie o fotografie przedwojenne i z czasów II wojny światowej oraz dokumenty związane z tym niezwykłym miejscem. Sporo fotografii uzyskałem już od potomków przedwojennych właścicieli tej rezydencji, jak i mieszkańców miejscowości sąsiadujących z Zakrzewem i samego Zakrzewa.

Wiem jednak, że w powiecie gnieźnieńskim jest wiele innych osób dysponujących dokumentami, fotografiami czy też wspomnieniami związanymi z Zakrzewem. Nie o wszystkich zapewne wiem, dlatego proszę o kontakt te osoby, które dysponują wspomnieniami lub fotografiami związanymi z Zakrzewem, zarówno pałacem, jak i z tą tajemniczą i piękną miejscowością.

Jeśli zainteresowane osoby nie dysponują możliwością przesłania zeskanowanego zdjęcia lub dokumentu to prosimy o sygnał, wówczas podjedziemy do Państwa w celu zeskanowania danych fotografii.

Na e-mail: naczelny@informacjelokalne.pl można też przesyłać gotowe skany zdjęć z informacją: co dane zdjęcie przedstawia, kto jest na zdjęciu, gdzie i kiedy zostało wykonane. W przypadku dokumentów – prosimy o datę powstania dokumentu i jego pochodzenie.

Wszelkie osoby dysponujące informacjami związanymi z historią Zakrzewa, jak i wydarzeniami które rozgrywały się w tym pałacu – proszę o kontakt. Odpowiem na każdego e-maila i każdy telefon. E-mail: naczelny@informacjelokalne.pl ; telefon: 506-966-706.

Karol Soberski