„Zapomniana zbrodnia” - kolejna książka Karola Soberskiego już wkrótce na rynku wydawniczym!
Dodane przez admin dnia Maja 15 2017 12:00:00
Jeszcze przed wakacjami w sprzedaży pojawi się kolejna książka Karola Soberskiego zatytułowana „Zapomniana zbrodnia”. Ta pozycja poświęcona będzie ciągle mało znanej, a czasami wydaje się, że zupełnie zapomnianej zbrodni na pacjentach szpitala psychiatrycznego „Dziekanka”, której w czasie II wojny światowej dopuścili się Niemcy.
Treść rozszerzona
- „Zapomniana zbrodnia” to efekt moich ponad 12 lat poszukiwań. W 2004 roku odkryłem „doły śmierci” w lasach nowaszyckich, gdzie w 1942 roku Niemcy pogrzebali 500 pacjentów szpitala psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie. Od tego momentu cały czas szukam dalszych miejsc pogrzebania pomordowanych w czasie II wojny światowej pacjentów „Dziekanki” - oficjalnie jest mowa o ponad 3600 pacjentach, ale nieoficjalnie Niemcy mogli zamordować nawet 5 tysięcy pacjentów! - mówi Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, niezależny badacz lokalnej historii, redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl i turystykalokalna.pl.

Dlaczego „Zapomniana zbrodnia”? Odpowiedź prosta: mimo, iż od tej zbrodni popełnionej przez Niemców w latach II wojny minęło ponad 70 lat nikt się nie interesował losem pacjentów szpitala „Dziekanka”. Dlaczego tak się działo? Gdzie spoczęły ciała pozostałych pacjentów? Kto nie chciał, by prowadzone były w powiecie gnieźnieńskim poszukiwania tych mogił? O tym wszystkim będzie mówiła właśnie ta książka.

Więcej tutaj

(as)