Turystyka i topografia nie mają dla nich tajemnic
Dodane przez admin dnia Marzec 17 2017 08:00:00
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbył się wczoraj finał powiatowy XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczy PTTK „GNIEZNO 2017”.
Treść rozszerzona


Organizatorem Turnieju - z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie - był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie. Życzliwej pomocy i wsparcia organizatorom Turnieju udzielili: Starostwo Powiatowe Gnieźnie i Urząd Miejski w Gnieźnie.

W skład Komitetu Organizacyjnego wchodziły następujące osoby: Ewa Bosacka, Małgorzata Kubiś-Drewek, Katarzyna Tubacka, Krystian Grajczk oraz Wioletta Nowaczyk - komandor Turnieju.

W Turnieju startowały 3-osobowe drużyny rywalizujące w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W ramach Turnieju przeprowadzono następujące konkurencje: test krajoznawczy, test wiedzy turystycznej i topograficznej, test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Zespół Szkół Publicznych - Szkoła Podstawowa z Żydowa, w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” z Gniezna, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Gniezna. Srebro wywalczyły szkoły: Zespół Szkół Publicznych - Gimnazjum w Żydowie i I Liceum Ogólnokształcące im Dąbrówki w Gnieźnie, a brąz Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zdziechowie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie.

Klasyfikacja indywidualna

Szkoły Podstawowe:
1. Kamila Filipczak - Zespół Szkół Publicznych - Szkoła Podstawowa – Żydowo
2. Julia Rachwalik - Zespół Szkół Publicznych - Szkoła Podstawowa – Żydowo
3. Rozalia Gogolik - Zespół Szkół Publicznych - Szkoła Podstawowa – Żydowo

Gimnazja:
1. Jakub Michalak - Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” – Gniezno
2. Aleksandra Franek - Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” – Gniezno i Gracjan Jaskulski - Zespół Szkół Publicznych – Gimnazjum – Żydowo
3. Karol Dominiczak - Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” – Gniezno

Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. Mikołaj Nowicki - II Liceum Ogólnokształcące – Gniezno
2. Małgorzata Gołębiowska - II Liceum Ogólnokształcące – Gniezno
3. Dariusz Sochacki - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego – Gniezno

Medale i nagrody wręczała Magdalena Trzaskawka, kierownik szkolenia praktycznego w ZSEO. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już dziś zapraszamy na 46 Finał za rok.

(m/n)