Pojezierze Gnieźnieńskie nie ma dla nich tajemnic
Dodane przez admin dnia Luty 23 2017 17:45:00
Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się X edycja powiatowego konkursu o Pojezierzu Gnieźnieńskim. Pierwsza edycja konkursu została zorganizowana w ramach projektu „Przyjazna szkoła” w 2008 roku i na stałe wpisała się w kalendarz konkursów odbywających się w I Liceum Ogólnokształcącym.
Treść rozszerzona
W skład jury weszli: Elżbieta Urbańska- nauczyciel geografii w I Liceum, Agnieszka Białas - nauczyciel historii w I Liceum, Remigiusz Szymczak - przedstawiciel organizacji turystycznej Szlak Piastowski, a także Łukasz Tomczak - właściciel biura turystycznego SmileTravel.

W tegorocznej rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z następujących szkół: ZSP 1, II LO, I LO, ZSEO, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum Mieleszyn. Każda z drużyn miała do wykonania 10 zadań, wykonanych przez uczniów klas 2f i 3f z I LO, w czasie 5 minut każde. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła reprezentacja z Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom, w składzie: Aleksandra Franek, Karol Dominiczak i Jakub Michalak; drugie miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w składzie: Mikołaj Nowicki, Jakub Konieczny, Mateusz Wesołowski; natomiast trzecie miejsce I Liceum Ogólnokształcące w składzie: Karol Łukomski, Filip Przygodzki i Wojciech Franek.

W przygotowaniu konkursu pomogli nam sponsorzy, m.in. biuro turystyczne SmileTravel - fundator głównej nagrody w postaci wycieczek oraz bonów pieniężnych, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”, a także I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i pomoc w organizacji w konkursu. Do zobaczenia za rok!

(m/n)