Młodzież OSiW OHP w Niechanowie na trasie Rajdu Szlakami Powstania Wielkopolskiego
Dodane przez admin dnia Styczeń 16 2017 11:00:00
W piątek, 14 stycznia odbył się XV Rajd Pieszy Szlakami Powstania Wielkopolskiego. Rajd zorganizowany został pod patronatem Starosty Powiatu GnieźnieńskiegoBeaty Tarczyńskiej. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskie, Klub Górski PTTK Ornak im. Ks. T. Hanelta w Gnieźnie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie.
Treść rozszerzona
Komandorem Rajdu była Ewa Bosacka. W rajdzie brały udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz placówki opiekuńczo - wychowawcze z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Jako organizatorów nie mogło nas zabraknąć na trasie rajdu. Trasa pieszej wyprawy liczyła dziewięć kilometrów. Uczestnicy wystartowali z Gniezna i wędrowali przez Las Miejski, wsie Górówko i Goczałkowo by ukończyć rajd w Pałacu OSiW w Niechanowie. Po zakończeniu Rajdu na uczestników czekała pyszna grochówka. Organizatorzy przygotowali również zestaw pytań testowych dla uczestników rajdu, w których wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą jedynego zwycięskiego powstania, jakie odbyło się na terenach Rzeczpospolitej.

XV Rajd Pieszy, oprócz faktu, że współorganizatorem był Ośrodek w Niechanowie był też idealnym przygotowaniem dla uczestników kółka survivalowego „Wyklęci”, działającego w OSiW OHP w Niechanowie prowadzonego przez wychowawcę Pawła Kordońskiego. Oprócz możliwości przygotowania się do wiosennych wypraw, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią i ważną rolą mieszkańców Gniezna odegraną w Powstaniu Wielkopolskim.

Zorganizowany Rajd stanowił doskonałą okazję do zacieśnienia współpracy z oddziałem PTTK w Gnieźnie w celu częstszego brania udziału w podobnych przedsięwzięciach.

Marek Radowski