„Skarb Dziedzica” i duchy pałacu w Niechanowie!
Dodane przez admin dnia Grudnia 16 2016 10:00:00
W atmosferze tajemnic, skarbów i sekretów, w cieniu przechadzających się po pałacowych korytarzach duchów dawnych właścicieli, odbyło się wczoraj, późnym popołudniem, w wybudowanym w XVIII wieku pałacu w Niechanowie, kolejne spotkanie z książką „Skarb Dziedzica” i jej autorem Karolem Soberskim.
Treść rozszerzona
Spotkanie w pałacu w Niechanowie otworzył Arkadiusz Gaca, kierownik mieszczącego się w tym obiekcie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. - Miło mi gościć państwa w murach tego pałacu. To spotkanie nie jest przypadkowe, ponieważ pan Karol nie jest u nas po raz pierwszy, jest osobą, która tą historią regionu, ale i naszego Niechanowa, zajmuje się praktycznie na co dzień – mówi A. Gaca. - Pan Karol Soberski jest regionalistą i odkrywcą wielu ciekawych miejsc na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Całe dotychczasowe życie pana Karola jest związane z historią, z wyjaśnianiem historycznych zagadek naszego regionu, z tropieniem tajemnic i z odnajdywaniem nieznanych faktów z dziejów naszych „małych Ojczyzn”. I wiele z tych historii poszłoby w zapomnienie, gdyby nie praca twórcza autora książki „Skarb Dziedzica” - dodaje.


Po powitaniu uczestników spotkania przez A. Gacę, głos zabrał Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo. - Bardzo się cieszę, że możemy się tutaj spotkać w takich okolicznościach. Nie często zdarza się uczestniczyć w takich spotkaniach. Z okazji promocji książki pana Karola na terenie naszej gminy, chcielibyśmy panu Karolowi, w imieniu całej społeczności gminy Niechanowo, podziękować. Podziękować za to, że pan żyje historią i karmi nas tą historią. Że ocala pan od zapomnienia wydarzenia, ludzi, ciekawe miejsca i za to wielkie gratulacje, i podziękowania – podkreśla E. Zamiar. - Tym bardziej nasze podziękowania są większe, ponieważ wiemy, iż najbliższa książka będzie w dużej mierze dotyczyła ziemi niechanowskiej. Bardzo się z tego cieszymy – powiedział wójt, a następnie wraz z Agatą Zybałą z Urzędu Gminy w Niechanowie, wręczył K. Soberskiemu bukiet kwiatów.

Więcej tutaj