„Skarb Dziedzica” wzbudza coraz większe zainteresowanie!
Dodane przez admin dnia Grudnia 04 2016 14:00:00
Blisko 60 osób przyszło wczoraj późnym popołudniem na promocję książki „Skarb Dziedzica” i spotkanie z jej autorem, Karolem Soberskim, które odbyło się w świetlicy w Mieleszynie. Dwugodzinne spotkanie było okazją do przybliżenia głównego bohatera książki – Franciszka Saskowskiego, dziedzica Popowa Ignacewa, jak i możliwością porozmawiania o ciekawych tematach związanych z historią gminy Mieleszyn.
Treść rozszerzona
Na początku spotkania głos zabrał Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn, który powitał gościa Karola Soberskiego oraz licznie przybyłych mieszkańców gminy Mieleszyn i osoby, które przyjechał spoza gminy. - Cieszę się z tak licznego państwa udziału w tym spotkaniu związanym z promocją książki „Skarb Dziedzica”. Pan Karol Soberski jest autorem wielu publikacji o gminie Mieleszyn, i mam nadzieję, że nie jest to ostatnia książka pana Karola. Pan Karol jest wielkim pasjonatem historii, szuka i odkrywa niezwykłe tajemnice związane z naszym powiatem i naszą gminą. Dzięki tym odkryciom i publikacjom doskonale promuje gminę Mieleszyn – podkreśla J. Kamiński. - Gmina Mieleszyn jest małą gminą, ale ma dzięki tym badaniom pana Karola niezwykle bogatą przeszłość historyczną. Panie Karolu dziękuję bardzo za to wszystko, liczymy na kolejne książki i wierzymy, że dzięki takim publikacjom, na terenie naszej gminy będziemy spotykać coraz większe rzesze turystów – dodaje.

W dalszej części spotkania Karol Soberski przybliżył postać Franciszka Saskowskiego i wyjaśnił, skąd pomysł na napisanie tej książki.

Więcej tutaj