„Promotor Roku 2014” trafił do Diany Matłosz, Tomasza Góralczyka i zespołu „Zagrali i Poszli”!
Dodane przez admin dnia Styczeń 25 2015 18:30:00
Tradycyjnie już podczas Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku” oprócz nagród przyznanych przez Czytelników i redakcję informacjilokalnych.pl, wręczone zostały także – po raz czwarty – nagrody ustanowione przez redakcję portalu turystycznego PiastowskaKorona.pl. Nagrody te - „Promotor Roku 2014” - zostały wręczone w kategorii historia, kultura i turystyka, a w tym roku trafiły osób związanych z powiatem gnieźnieńskim!
Treść rozszerzona
- Portal PiastowskaKorona.pl poświęcony jest trzem branżom: historii, kulturze i turystyce, i dlatego postanowiliśmy przyznawać co roku nagrody: „Promotora Historii”, „Promotora Kultury” i „Promotora Turystyki”, honorując w ten sposób osoby szczególnie zaangażowane w promocję tych trzech dziedzin. W tym roku przyznaliśmy trzy nagrody dla osób działających w Wielkopolsce i na Kujawach, ale oddziałują one na cały nasz kraj – mówi Karol Soberski, redaktor naczelny PiastowskiejKorony.pl.

„Promotor Kultury” dla „Zagrali i Poszli”
Nagrodę „Promotora Kultury 2014” wręczył w imieniu ubiegłorocznych laureatów – chór „Dzwon” - Roman Nowak, dyrygent tego chóru. W uzasadnieniu do tej nagrody czytamy: - „Promotora Kultury 2014” przyznaliśmy za promowanie nieco już zapomnianej piosenki turystycznej oraz za wydanie świetnej płyty „Życie jak droga”.

- Zanim ogłoszę laureata, pozwólcie że przytoczę krótką anegdotę. Będąc kiedyś w jakimś mieście, nad jednym ze sklepów zobaczyłem duży napis „Salon odzieży sprawdzonej”. Natomiast co to ma za związek z tym zespołem. Zespół, który za chwilę ogłoszę pracuje już 20 lat na scenie gnieźnieńskiej, ale nie tylko, a więc mogę ogłosić, że to jest zespół muzyki sprawdzonej. Zespół „Zagrali i Poszli”! - ogłosił R. Nowak.

Andrzej Janka, lider zespołu „Zagrali i Poszli” przyznał, że ponad 20 lat na scenie, a tutaj taka niespodziewana nagroda. - Zostaliśmy tutaj poproszeni o przybycie, zupełnie nie zdając sobie sprawy w jakim celu. Do ostatniej chwili trzymano nas w niepewności, na wszelki wypadek mówię do Pawła, weźmiemy kilka płyt, może ktoś kupi – stwierdził A. Janka, a sala zareagowała gromkim śmiechem. - Dlatego po zakończeniu Gali czekamy w holu, mamy przygotowane płyty. Marketing to podstawa – dodają A. Janke i Paweł Brylewski.

„Promotor Historii” dla Tomasza Góralczyka
Drugą nagrodę przyznaną przez PiastowskąKoronę.pl - „Promotora Historii” - wręczył ubiegłoroczny laureat tego tytułu Mateusz Hen, twórca Muzeum Techniki i Machin Wojennych.

- „Promotora Historii 2014” przyznaliśmy za zrealizowanie filmu „Kuś – Historia Zielarek z Gorzuchowa”, dzięki któremu ocalone od zapomnienia zostały tragiczne wydarzenia związane ze spaleniem niewinnych kobiet w dniu 30 września 1761 r. - uzasadnia K. Soberski.

Mateusz Hen ogłosił, że „Promotorem Historii 2014” został Tomasz Góralczyk, który jednak ze względów na obowiązki zawodowe nie mógł przybyć na Galę. W jego imieniu nagrodę odebrał Piotr Wiśniewski. - Obowiązki zatrzymały Tomka w Poznaniu, ale prosił mnie, aby podziękować za te nagrodę. Pozwolę sobie też dodać jedno zdanie. Tomek to jest osoba o niezwykłej wrażliwości, światłoczułości, niezwykły operator i myślę, że jeszcze nie raz nas zaskoczy – stwierdził P. Wiśniewski.

„Promotor Turystyki” dla Diany Matłosz
- „Promotora Turystyki 2014” przyznaliśmy za wkład w promowanie turystyki poprzez szerokie otwarcie na rzecz miłośników architektury i historii zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie – jednego z najpiękniejszych w Wielkopolsce – podkreśla K. Soberski.

Nagrodę tę wręczyła Agnieszka Rzempała-Chmielewska, członek Zarządu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, która poinformowała, że nagroda ta trafiła w ręce Diany Matłosz, kierującej Centrum Konferencyjnym Banku Zachodniego WBK – Grupy Santander, które znajduje się w zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie.

Laureatka ze względów rodzinnych nie mogła przybyć na Galę, dlatego nagrodę w jej imieniu odebrał Maciej Kwaśny, dyrektor dyrektor I Oddziału BZ WBK w Gnieźnie. - W imieniu Diany bardzo dziękuję za tę nagrodę, a w swoim gratuluję wszystkim wyróżnionym podczas dzisiejszej Gali. Gratuluję laureatom tak pięknych osiągnięć i życzę państwu, w imieniu swoim i Banku, wszystkiego najlepszego w 2015 roku. Samych sukcesów! – powiedział M. Kwaśny.

Przypomnijmy, że Podczas ubiegłorocznej Gali, „Promotora Kultury 2013” zdobył chór „Dzwon”; „Promotor Turystyki 2013” trafił do Ryszarda Brejzy, prezydenta Inowrocławia, a „Promotora Historii 2013” zdobył Mateusz Hen, twórca Muzeum Techniki i Machin Wojennych w Gnieźnie.

(as)