Międzynarodowe Centrum Promocji Dialogu w Janikowie
Dodane przez admin dnia Październik 20 2011 19:00:00
Międzynarodowe Centrum Promocji Dialogu działa w strukturach Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie i rozszerza dotychczasową działalność MGOK-u. Celem Centrum jest: upowszechnianie wiedzy o otaczającym nas świecie; promowanie dialogu międzycywilizacyjnego; kształtowanie postaw dzieci i młodzieży w duchu tolerancji, otwartości i współpracy oraz zrozumienia dla innych kultur i religii; organizowanie spotkań, seminariów, wystaw i ekspozycji, wykładów, warsztatów itp.; nauczanie języków obcych oraz międzynarodowa wymiana młodzieży i przedstawicieli innych środowisk.
Treść rozszerzona
„W kręgu obrzędów. Azja i Oceania”
Placówka jest łącznikiem między naszym regionem a kulturami zamieszkującymi najdalsze zakątki naszego globu. Jest to miejsce, w którym dzieci, młodzież i osoby dorosłe nie tylko z terenu gminy Janikowo poszerzają swoją wiedzę. Co miesiąc, w Centrum odbywają się spotkania podróżnicze z serii „W kręgu obcych kultur” . Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada br. o godz, 16.00 z Panią Karoliną Sypniewską- podróżniczką, pasjonatką dalekich wypraw na własną rękę. Pani Karolina opowie nam o swoich doświadczeniach z podroży do Papui Nowej Gwinei, gdzie jako pierwsza biała kobieta została przyjęta do społeczeństwa i zamieszkała na jednej z wysepek. Nadano jej imię MINDUA WALE TAGUA – co oznacza biała kobieta wyspy Mushu. Podróżniczka przedstawi ciekawe filmiki kręcone bardzo spontanicznie, opowie o niesamowitych skokach ala bungee w Archipelagu wysp VANUATU oraz zaprezentuje artefakty z podróży.
Spotkanie będzie połączone z wernisażem - otwarciem wystawy fotografii autorstwa Pani Karoliny pt. „W kręgu obrzędów. Azja i Oceania”. Papua Nowa Gwinea, Vanuatu, Indonezja, Australia, Malezja, Nepal, Indie – wszystkie te miejsca możecie Państwo odwiedzić zaglądając od 27 listopada do Centrum Promocji Dialogu w Janikowie. Wystawa będzie dostępna przez 2 tygodnie. Wstęp na spotkanie jak i na wystawę fotografii jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

„Tajlandia – odcieniach złota”
Zapraszamy do Centrum także na wystawę fotografii pt. „Tajlandia – odcieniach złota”, którą będzie można już zobaczyć od 2 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00-16.00. Autorami zdjęć są studenci polscy i zagraniczni, którzy aktywnie współpracują z Centrum. Zdjęcia ukazują cudowne miejsca, zabytki, świątynie, mnichów, zwyczaje, tańce, kuchnię, atrakcje turystyczne i codzienne życie Tajlandii.
Tajlandia - To kraj prawdziwej egzotyki, w którym przeszłość doskonale łączy się z nowoczesnością. Życzliwość i gościnność mieszkańców sprawia, że Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Specyfika Dalekiego Wschodu, buddyjskie świątynie i klasztory, tajemnicze ruiny, urzekająca natura, rajskie plaże oraz dobrze rozwinięte kurorty i sezon przez cały rok sprawiają, że Tajlandia staje się coraz częstszym kierunkiem wycieczek. Wstęp na wystawę jest darmowy.

„Barwy świata w obiektywie”
Wspólnie z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janikowie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Barwy świata w obiektywie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, a także dla osób , które chciałyby wziąć udział w konkursie. Tematem konkursu jest przedstawienie piękna przyrody i krajobrazu otaczającego nas świata. Zdjęcia powinny wyróżniać się niepowtarzalnością. Format zdjęć to 10x15 cm. Można złożyć max. 3 szt. Fotografie należy składać w siedzibie Centrum Promocji Dialogu w Janikowie lub w sekretariacie MGOK w Janikowie do dnia 28 października br.
Na zwycięzców czekają nagrody!!! Wszelkie inne szczegóły dotyczące tego konkursu dostępne są na stronach internetowych www.centrum.janikowo.eu lub www.mgok.janikowo.eu.

(m/n)