„Powitanie Wiosny” w Żydowie
Dodane przez admin dnia Marzec 29 2016 18:00:00
Za nami kolejny rajd pod hasłem „Powitanie Wiosny” zorganizowany przez gnieźnieński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Meta rajdu zlokalizowana została w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie, gdzie na uczestników czekała grochówka przygotowana przez mieszkańców sołectwa Nidom.
Treść rozszerzona
Uczestnicy mogli również wziąć udział w sportowych zmaganiach, które powadził Jacek Safaryn. Równolegle odbywał się konkurs karaoke. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz konkurs za najpiękniejsze przebranie o tematyce wiosennej.

Komisja konkursowa w składzie: Beata Maciejewska – przewodnicząca komisji, Katarzyna Zych, Edward Polański i Tomasz Ryszczuk przyznali następujące nagrody i wyróżnienia: Konkurs na Najpiękniejszą Marzannę: I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej Gniezno, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5; Konkurs na najpiękniejszy strój o temacie wiosennym: I miejsce – Natalia Bubacz SP 5, II miejsce – Dominika Nawrocka SP 8, III miejsce – Zuzanna Lewandowska SP 8; Konkurs karaoke: I miejsce – Marta Stachowiak SP 9, II miejsce – Zuzanna Lewandowska SP 8, III miejsce – Katarzyna Lemierz WTZ Gniezno; Wyróżnienia: Aneta Zych ZSP Żydowo, Grzegorz Zgolak WTZ Gniezno.

- W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeuszowi Szymanek za objęcie patronatu i ufundowanie nagród na konkursy. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie Beacie Maciejewskiej za pomoc w organizacji mety rajdu oraz ufundowania pucharów, Pani Ewie Bosackiej i Panu Krystianowi Grajczak za prowadzenie trasy, Pani Krystynie Sarnowskiej za pracę w sekretariacie i za weryfikację książeczek OTP, Pani Dorocie Ryszczuk wraz z mieszkańcami za przygotowanie i wydanie posiłku dla uczestników, Panu Edwardowi Polańskiemu za pomoc w organizacji oraz za ufundowanie dla wszystkich uczestników słodyczy, Panu Jackowi Safaryn za organizację części sportowej rajdu, Pani Katarzynie Zych za prowadzenie karaoke oaz pracę w komisji konkursowej – mówi Tomasz Ryszczuk, komandor rajdu. - Dziękuje również wszystkim uczestnikom, opiekunom grup za udział w rajdzie. Zapraszam również wszystkich do brania udziału w następnych wydarzeniach organizowanych przez Zarząd PTTK oddział Gniezno – dodaje.

Współorganizatorzy rajdu: Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, Zespół Szkół Publicznych w Żydowie, Sołectwo Gębarzewo, Sołectwo Nidom oraz Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie.

(or/tr)