„Tajemnice dla turysty są zawsze atrakcyjne”
Dodane przez admin dnia Luty 10 2016 08:00:00
W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się wczoraj spotkanie starosty Beaty Tarczyńskiej z zarządem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w trakcie którego przedstawiono działania promujące drugi markowy produktu regionalny w obszarze turystyki kulturowej w Wielkopolsce, czyli Szlak Piastowskiego. Przy okazji dowiedzieliśmy się o nowym pomyśle na rozwój lokalnej turystyki w powiecie gnieźnieńskim.
Treść rozszerzona
W trakcie spotkania z dziennikarzami starosta Beata Tarczyńska przyznała, że Szlak Piastowski daje duże szanse na rozwój lokalnej turystyki w powiecie gnieźnieńskim, szczególnie tej nie bezpośrednio związanej ze Szlakiem Piastowskim. - Zmiany na Szlaku Piastowskim, jego nowy przebieg budził wiele emocji, ponieważ byliśmy przyzwyczajeni do innego Szlaku Piastowskiego z którym byliśmy też emocjonalnie związani. Dzisiaj są inne czasy, turystyka wygląda inaczej i ta oferta turystyczna musi być inna, być pełna, również formy informowania turysty o naszych atrakcjach muszą być różnorodne – mówi starosta B. Tarczyńska. - Stąd duże nadzieję łącze ze Szlakiem Piastowskim, szczególnie, że zaangażowanie władz wojewódzkich jest duże, co nam bardzo pomaga i dziękuję panu Tomaszowi Wiktorowi za to zaangażowanie, również pani Agnieszce Rzempale-Chmielewskiej która jest osobą mocno zaangażowaną w te nasze działania – dodaje.

Dalej starosta B Tarczyńska podkreśla, że patrząc z punktu widzenia powiatu gnieźnieńskiego liczy na to, że Szlak Piastowski uruchomi także lokalne inicjatywy dotyczące innych atrakcji powiatu gnieźnieńskiego. - Mam na myśli te lokalne atrakcje, o których nie wiemy, a które bardzo często wprawiają w osłupienie czy to mieszkańców, czy turystów, że coś tak pięknego, atrakcyjnego jest w jego okolicy, a do tej pory o tym nie wiedział – zaznacza B. Tarczyńska i dodaje, że turystyka to bardzo ważna gałąź gospodarki. - Inne kraje to już dawno wykorzystują, my jesteśmy na etapie budowania takiej promocji turystycznej – dodaje.

Starosta Tarczyńska przyznaje, że ma pomysł na to, aby turystyka lokalna w jeszcze większym stopniu zaczęła się rozwijać przy Szlaku Piastowskim. - Mamy na terenie naszego powiatu wiele atrakcji, które nie są na Szlaku Piastowskim ale turysta będąc już na Szlaku Piastowskim będzie mógł zobaczyć te nasz lokalne atrakcje, dlatego pozostanie na dzień lub dwa na terenie powiatu gnieźnieńskiego. To budzi moje nadzieje, że turystyka stanie się produktem gospodarczym naszego powiatu, bo sądzę, że jest to niedoceniane – wskazuje i dodaje, że w tym celu bardzo ważna będzie informacja o tych powiatowych atrakcjach turystycznych.

Jak wskazuje B. Tarczyńska w lokalnej turystyce są potencjalne miejsca pracy dla osób przedsiębiorczych i to jest ogromny potencjał, który władze powiatu gnieźnieńskiego chcą wykorzystać. - Z mojego punktu widzenia jest to ogromna szansa dla inicjatyw lokalnych i dlatego będę starała się zainteresować wójtów i burmistrzów, aby na swoim terenie także wyeksponowali swoje atrakcje turystyczne, te ciekawostki historyczne które mamy, czy tajemnice, bo to tajemnice są zawsze atrakcyjne i budzące zainteresowanie – uważa starosta B. Tarczyńska.

Karol Soberski