Arkadiusz Gaca „Promotorem Historii 2015”!
Dodane przez admin dnia Styczeń 16 2016 22:00:00
Od 2012 roku na Gali Plebiscytu „Człowiek Roku 2015” wręczane są także nagrody przyznawane przez portal PiastowskaKoronapl – Turystykalokalna.pl. Podobnie w tym roku, z tym, że na dzisiejszej uroczystości przyznano tylko jednego „Promotora Roku – Promotora Historii 2015”. I został nim Arkadiusz Gaca, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie.
Treść rozszerzona
- Od trzech lat przyznajemy też nagrody od portal turystycznego PiastowskaKorona – turystykalokalna.pl. I tę tradycję dzisiaj podtrzymujemy – zaczął Karol Soberski. - Portal ten poświęcony jest w głównej mierze historii i turystyce, dlatego w tym roku przyznaliśmy tylko jedną nagrodę „Promotora Roku 2015” i będzie to „Promotora Historii”. W ten sposób chcemy uhonorować człowieka, który nie tylko w 2015 roku, ale i wcześniej, był zaangażowany w promocję historii naszego regionu, a szczególnie historię pewnego pałacu i wydarzeń z nim związanych – dodał.

Tegorocznego „Promotora Historii 2015” wręczył Bogdan Walkiewicz, archeolog z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, laureat Nagrody Specjalnej „Człowiek Roku 2012”.

Zanim jednak to uczynił, K. Soberski przedstawił uzasadnienie tej nagrody: - „Promotora Historii 2015” przyznaliśmy za wkład w promowanie historii poprzez szerokie otwarcie na rzecz lokalnej społeczności zespołu pałacowo-parkowego w Niechanowie i za kultywowanie pamięci Józefa Wybickiego, twórcy polskiego hymnu, który mieszkał w tym pałacu.

- „Promotorem Historii 2015” został Arkadiusz Gaca – obwieścił zebranym na sali B. Walkiewicz.

Następnie wyraźnie wzruszony i zaskoczony nagrodą A. Gaca stwierdził: - Nie ukrywam, że jestem bardzo zaskoczony tą nagrodą. Praca którą wykonuje, czyli prowadzenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie umiejscowionego w pięknym pałacu to dla mnie codzienność. Dziękuję za to wyróżnienie i zobowiązuję się jeszcze bardziej do jeszcze większej staranności jeśli chodzi o historię tego regionu i tego, jakie tajemnice kryje ten pałac i to miejsce – powiedział A. Gaca.

(as)
Fot. J. Andrzejewski