Dzisiaj obchodzimy Święto Kolejarzy!
Dodane przez admin dnia Listopada 25 2015 11:30:00
Dziś 25 listopada – dzień świętej Katarzyny, patronki kolejarzy. Z tej okazji, jako Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy codziennie ciężko pracują na stalowych szlakach.
Treść rozszerzona
Gniezno jest miastem bardzo mocno związanym z koleją. Wśród gnieźnian mamy zarówno wielu aktywnych zawodowo kolejarzy, jak i tych już emerytowanych. Warto pamiętać o tych ludziach w ten wyjątkowy dla nich dzień tak samo, jak warto pamiętać o dziedzictwie kolejowym, jakie znajduje się na terenie naszego miasta i powiatu. Choć współcześnie kolej nie odgrywa w naszym życiu tak wielkiej roli jak niegdyś, trudno jest nie zauważyć jak bardzo przyczyniła się do rozwoju naszego regionu w czasach swojej świetności.

Większości z nas kolej na co dzień kojarzy się z pociągiem osobowym, jednak w dzisiejsze święto warto również pamiętać o tych, których nie zawsze widujemy w czasie podróży na torach - kolejarzach towarowych, pracownikach torowych, remontowych i naprawczych, pracownikach energetyki, czy obsługi stacji. Praca kolejarzy nie jest łatwa - wymaga systematyczności i odpowiedzialności. To dzięki takim ludziom kolej pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu. Za to warto dziś wszystkim kolejarzom podziękować.

Krzysztof Modrzejewski
Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei