„Na spotkanie jesieni w Czerniejewie”
Dodane przez admin dnia Wrzesień 28 2015 09:00:00
W miniony weekend na terenie gminy Czerniejewo odbyła się XIV edycja Rajdu Turystycznego „Na spotkanie jesieni w Czerniejewie”. Tym samym powitana została piękna polska jesień. W piątkowe popołudnie uczestnicy, którzy wyruszyli dwoma trasami: jedną pieszą z Gniezna a drugą rowerową z Czerniejewa, spotkali się w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie, gdzie powitali ich: Beata Maciejewska, dyrektor ZSP Żydowo oraz Tadeusz Szymanek, burmistrz Czerniejewa, który objął patronat nad rajdem i oficjalnie otworzył dwudniowy rajd.
Treść rozszerzona
Na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów m.in. układanie z kamieni na terenie przed szkołą, pod okiem Magdaleny Zbiranek, wizerunku Jana Pawła II. Ciekawym punktem wieczoru był koncert ufundowany przez Burmistrza dwóch zespołów DIP i Masebi.

Po koncertach odbyło się ognisko zorganizowane przez B. Maciejewską. Uczestnicy przy akompaniamencie grającego na gitarze Arkadiusza Kaczmarka oddali się wspólnemu śpiewaniu. W biesiadzie przy ognisku uczestniczyła wiceburmistrz Grażyna Kulpińska. Po zakończonym ognisku uczestnicy udali się na nocleg do sali gimnastycznej w ZSP Żydowo.

W drugim dniu rajdu uczestnicy wyruszyli z Żydowa do Czerniejewa. Z placu przy ZSP wyruszyła grupa piesza i grupa rowerowa. Uczestnicy z Gniezna swoją wędrówkę do Czerniejewa zaczęli ze stacji PKP Pierzyska. Meta rajdu zlokalizowana była w Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. 21 Stycznia 4 w Czerniejewie. Na rajdowiczów czekała tam ciepła herbata owocowa oraz kiełbasa.

Odbył się również konkurs wiedzy, który poprowadził przewodnik Marek Wojciechowski wraz z komandorem rajdu Tomaszem Ryszczuk. Zwycięzcami zostali: I miejsce - Kamila Filipczak , II miejsce - Daria Dworniczak, III miejsce - Natalia Kabacińska.

- Podziękowania dla burmistrza Tadeusza Szymanka za patronat i ufundowanie zespołów muzycznych, dyrektor Beacie Maciejewskiej za możliwość organizacji mety w ZSP Żydowo oraz za wszelką pomoc, Jadwidze Kosmali, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego za udostępnienie miejsca na metę rajdu oraz wszelką pomoc, kierownik MOPS Emilii Banaszak wraz z współpracownikami za okazałą pomoc, przewodniczącemu Rady Seniorów Januszowi Grzyb oraz radnym seniorom za prowadzenie tras rowerowych i pomoc na mecie, Edwardowi Polańskiemu za zasponsorowanie jabłek dla wszystkich uczestników, Dorocie Ryszczuk, przewodniczącej Czerniejewskiego Koła Kobiet Aktywnych wraz z członkiniami koła za pomoc przy wydawaniu posiłków. Podziękowania kieruje również dla Katarzyny Górki za działanie na wielu płaszczyznach podczas organizacji rajdu – mówi Tomasz Ryszczuk, komandor rajdu.

Organizatorami rajdu byli: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Radę Seniorów Gminy Czerniejewo.

(m/n)