„Rowerowa przygoda zdrowia każdemu doda”
Dodane przez admin dnia Wrzesień 20 2015 10:00:00
Pod takim hasłem w sobotnie jesienne przedpołudnie młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Łubowo wzięła udział w VII Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo. Celem rajdu była integracja młodzieży szkolnej gminy Łubowo, oraz popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku.
Treść rozszerzona
W Rajdzie Rowerowym wzięła udział młodzież ze szkół z Łubowa (opiekunowie Patrycja Pietrykowska, Magdalena Bidzińska, Marta Girzycka), Lednogóry (opiekunowie Joanna Filipiak, Emilia Dutka,Jarosław Łabus, Dorota Jarosz, Hanna Bułakowska, Agnieszka Jankowska, Owieczek (opiekunowie Marcin Bidziński, Katarzyna Zdrojewska), Fałkowa (opiekunowie Karolina Chuda, Marek Pastwa, Dawid Jeliński) oraz Gimnazjum w Łubowie (Mirosław Kabaciński, Rafał Frąckowiak).

Wszyscy uczestnicy rajdu punktualnie o godzinie 9.15 wyruszyli z parkingu przed kościołem p.w. św. Mikołaja w Łubowie w kierunku Jezierc w gminie Czerniejewo. Trasa rajdu o długości 30 kilometrów wiodła z Łubowa przez Leśniewo, Lipki, Wierzyce z odpoczynkiem w wigwamie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Jeziercach.

Po trudach jazdy każdy z uczestników mógł skosztować pysznej grochówki oraz kiełbaski upieczonej na ognisku. Na zakończenie rajdu każda ze szkół otrzymała akcesoria sportowe.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania lokalnym sponsorom za pomoc w organizacji rajdu.

Słowa podziękowania kierujemy również do Ryszarda Filipiaka byłego Prezesa GKS „Piast” za wsparcie i pomoc w organizacji.

(rf)