„Żagle dla wszystkich” - kolejna odsłona
Dodane przez admin dnia Wrzesień 13 2015 14:00:00
Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało wczoraj kolejne spotkanie nad brzegiem jeziora Popielewskiego w ramach projektu „Żagle dla wszystkich”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid. Tym razem nasze stowarzyszenie gościło podopiecznych Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie „Droga do Domu”.
Treść rozszerzona
Po zebraniu się nad brzegiem jeziora wszyscy uczestnicy zostali przywitani przez organizatorów a następnie został przeprowadzony instruktaż, na którym zostały omówione zasady bezpieczeństwa na wodzie. Po odprawie rozpoczęły się rejsy jachtami żaglowymi, gdzie uczestnicy mieli okazję popływać na jachtach okrytopokładowych jak i jachtach kabinowych. Niektórzy również aktywnie włączyli się w prowadzenie jachtu, ponieważ pod okiem skipera zasiedli za sterami jachtu lub jako załoganci wybierali szoty foka.

Po rejsach na jachtach żaglowych wszyscy udali się na posiłek regeneracyjny - pieczone kiełbaski z ogniska. Ponadto miedzy rejsami uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych węzłów żeglarskich. Każdy otrzymał materiały edukacyjne akcji „Bezpieczna Woda” , której ogólnopolskim koordynatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Projekt „Żagle dla wszystkich” realizowany przez nasze stowarzyszenie ma na celu stworzenie nowych możliwości i dać nowe możliwości do rozwoju nowych zainteresowań i poznanie swojego potencjału poprzez udział w naszych spotkaniach. Ponadto celem projektu jest wzbudzenie w uczestnikach zapału do uprawiania turystyki żeglarskiej i przekonanie ich, że jest to ciekawa forma spędzania czasu wolnego.

Robert Nawrocki

Stowarzyszenie pod Żaglami


Na ten temat:
„Żagle dla wszystkich”