„Żagle dla wszystkich”
Dodane przez admin dnia Wrzesień 05 2015 18:30:00
Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało dzisiaj rejsy na jachtach żaglowych w ramach projektu „Żagle dla wszystkich”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.
Treść rozszerzona
Głównym celem projektu jest wzbudzenie zapału do aktywnego spędzania czasu oraz poznania zasad bezpieczeństwa na wodzie oraz rozwój turystyki żeglarskiej na akwenach wodnych gminy Trzemeszno.

W dniu dzisiejszym uczestnikami projektu byli podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie. Przed rejsami odbyła się odprawa, gdzie wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania na wodzie i zostali wyposażeni w kamizelki ratunkowe.

Następnie uczestnicy zostali podzieleni na niewielkie grupy. Część osób wsiadło do jachtów żaglowych i ruszyło w swój pierwszy rejs żeglarski. Natomiast dla tych, którzy pozostali na brzegu, czekała niespodzianka w postaci zabawy, którą przygotowali instruktorzy ZHP, będący na kursie podharcmistrza organizowanym przez Komendę Chorągwi w Poznaniu. Po rejsach i zabawie wszyscy uczestnicy przy ognisku mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami.

Na zakończenie wszyscy otrzymali materiały edukacyjne akcji „Bezpieczna Woda” , której ogólnopolskim koordynatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Robert Nawrocki
Stowarzyszenie Pod Żaglami