Turystyka 2.0
Dodane przez admin dnia Sierpień 04 2015 10:00:00
Kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie hoteli czy wręcz zakup całych pakietów wakacyjnych przez Internet wydaje się dziś być oczywistością. Nowe technologie i gadżety to sprzymierzeńcy nowoczesnego turysty. Dają one nie tylko coraz więcej ciekawych możliwości wyboru osobom spragnionym nieszablonowego wypoczynku, ale także proponowane oferty są atrakcyjne cenowo.
Treść rozszerzona
Polacy coraz chętniej organizują weekendowe wypady czy dłuższe wyjazdy wakacyjne na własną rękę. Są to przede wszystkim osoby, które lubią być niezależne, a długość urlopu czy zakwaterowanie dobierają wedle własnych upodobań. Planując taką podróż niezwykle pomocnym narzędziem jest Internet. Blogi i fora internetowe to kopalnia wiedzy i inspiracji, a aplikacje mobilne mogą nam cały czas towarzyszyć podczas wypoczynku, ułatwiając znalezienie drogi, dobrej restauracji czy ciekawych miejsc w danym regionie.

- Internet stał się ważnym narzędziem w planowaniu podróży, umożliwiając poszukiwanie informacji oraz zamawianie pełnej gamy usług turystycznych – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska.

Podstawą wszelkich działań jest oczywiście mapa. Czasy, kiedy pierwszą rzeczą po przyjechaniu na wakacje był zakup przewodnika czy mapy okolicy odchodzą do lamusa. Dziś posiłkujemy się mapami cyfrowymi takimi jak np. mapa.pf.pl, które nie tylko ułatwiają nam zwiedzanie ciekawych miejsc, ale także dzięki wysokiej jakości zdjęciom lotniczym możemy jeszcze przed wyjazdem z bliska zobaczyć jak będzie wyglądało miejsce wypoczynku i jego okolica. Co ważne, mapy cyfrowe są aktualizowane na bieżąco.

- Najbardziej wartościowymi są aktualne i precyzyjne mapy cyfrowe z bogatą bazą punktów tzw. POI. Na mapie Panoramy Firm można znaleźć punkty POI w 5 najbardziej przydatnych każdemu turyście kategoriach: jedzenie, noclegi, pomoc medyczna, stacje paliw i bankomaty – komentuje Magdalena Wypychowicz.

Co jeszcze oferują mapy cyfrowe? Oczywiście wyznaczanie tras. Użytkownicy mogą również dzięki aplikacjom mobilnym zamienić smartfon w wygodną i w funkcjonalną nawigację GPS, a korzystanie z takiej wbudowanej w telefon nawigacji samochodowej jest wygodne i intuicyjne, nie tylko w samochodzie ale także na przykład na rowerze.

Zaletą takich aplikacji mobilnych jest także możliwość korzystania z nich w trybie offline. Nie trzeba się więc martwić o dostęp do aktywnego łącza internetowego ani o dodatkowe koszty. Większość nawigacji mobilnych posiada bezpłatne mapy Polski, natomiast mapy innych krajów można dokupić już z poziomu aplikacji.

Jak widać Internet, mapy cyfrowe i aplikacje mobilne są bardzo pomocne zarówno podczas planowania wypoczynku, jak również już będąc na miejscu.

(Art. promocyjny)