Aplikacja mobilna „W gnieźnieńskim grodzie'' ponownie nagrodzona!
Dodane przez admin dnia Lipiec 29 2015 15:00:00
Muzeum Początków Państwa Polskiego znalazło się w ścisłym gronie finalistów konkursu Dobry Wzór 2015 za sprawą aplikacji mobilnej „W gnieźnieńskim grodzie”. Została ona dostrzeżona w ramach Monitoringu Rynku przeprowadzonego przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, organizatora konkursu, wyróżniającego produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością wzornictwa.
Treść rozszerzona
- Aplikacja znalazła się wśród finalistów jednej z siedmiu kategorii konkursowych – Nowe technologie, w ramach której mogły zostać zgłoszone m.in. produkty i urządzenia cyfrowe, zaawansowane technologie z branż rtv, audio-video, oprogramowania i aplikacje. Aplikacja Muzeum Początków Państwa Polskiego zostanie zaprezentowana na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, która planowana jest w dniach 22 października – 29 listopada 2015 r. Tym samym znalazła się wśród finalistów walczących o Nagrodę Główną Dobry Wzór 2015, Nagrodę Specjalną Wzór Roku 2015 rekomendowaną przez Ministra Gospodarki, Nagrodę Specjalną Produkt Roku 2015 przyznawaną przez Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Nagrodę Specjalną Designer Roku 2015 - informuje Magdalena Robaszkiewicz z Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Przypomnijmy, że jest to już drugie wyróżnienie dla gnieźnieńskiej aplikacji. W styczniu 2013 r. muzealnicy otrzymali nagrodę Mobile Trends Awards 2013 r. w kategorii „Aplikacja mobilna – edukacja”, nagrodę przyznawaną przez kapitułę konkursową, w której skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii.

Aplikacja mobilna na smartfony i tablety „W gnieźnieńskim grodzie” to interaktywna makieta wczesnośredniowiecznego gnieźnieńskiego grodu w technologii mobilnego 3D oraz Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości). Projekt realizowany dzięki współpracy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie z firmą 3R Studio Mobile.

Aplikacja współpracuje z książką „Tysiąc lat temu w Gnieźnie”. Wybrane strony książki są znacznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się one na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją) jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.

(mppp)