Weekendowy wypad za miasto
Dodane przez adminadmin dnia Lipiec 12 2015 20:30:00
Masz dość wielkomiejskiego zgiełku i marzysz o tym, żeby pobyć nieco na łonie natury? Świetnie! Nie trzeba brać urlopu, żeby wyjechać i odpocząć. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że Twój weekendowy wypad będzie udany.
Treść rozszerzona


Nocowanie pod namiotem nie jest już może tak modne i popularne jak kiedyś, jednak coraz większa liczba osób decyduje się wrócić do tej formy spędzania wolnego czasu. Dlaczego? Miejsce na polu namiotowym jest tanie, a obecne warunki są zdecydowanie lepsze od tych, które większość z nas pamięta. Campingi i pola namiotowe stają się nowoczesne i można znaleźć na nich takie udogodnienia jak chociażby sieć bezprzewodowa. Mimo wszystko warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, bez których nasz mały obóz może się nie udać.

Sprawdź sprzęt zanim wyjedziesz
Namiot to najważniejsza składowa naszego wyjazdu, dlatego powinien być wcześniej wypróbowany i pewny. Dobrze sprawdzają się popularne ostatnimi czasy namioty, które same się rozkładają. Ich składanie jednak bywa wyzwaniem, więc warto wcześniej kilka razy to przećwiczyć. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, zabierzmy namiot większy, niż faktyczna ilość osób, która się w nim znajdzie tzn. jeśli jedziemy w dwie osoby, bierzemy namiot na trzy, dzięki temu bez problemu zmieścimy w środku również nasze bagaże.

Dobry sen to podstawa
Śpiwory i materace są niezbędne, jeśli chcemy się wygodnie wyspać. To elementy, na których nie warto oszczędzać, ponieważ dobrze zakupione będą nam służyły przez wiele lat. Możemy być pewni, że śpiwór kupiony za kilkanaście złotych po pierwszej chłodniejszej nocy wyrzucimy bez żalu.

Wiele rzeczy w jednym
Liczy się wielofunkcyjność. Zdecydowanie warto wziąć jedną rzecz, którą można wykorzystać do wielu czynności, zamiast obciążać się kilkoma narzędziami. Dobrym przykładem jest zestaw menażek, w których możemy zagotować wodę, zrobić obiad, a pokrywek użyć jako talerze. W przypadku kuchni obozowej, przydadzą się także poręczne, składane krzesełka, stolik czy lodówka turystyczna. Podobnie z nożami – na biwakowe wyprawy warto zaopatrzyć się w scyzoryk lub tzw. multitool.

Gdzie szukać sprzętu?
Organizując weekendowy wypad za miasto warto zajrzeć na skiteam.pl, gdzie znajduje się szeroki asortyment akcesoriów turystycznych. Ponadto, nie posiadając wystarczających środków finansowych na zakup niezbędnych na wyprawę rzeczy, możemy skorzystać z płatności odroczonej FerBuy, która dostępna jest w sklepie internetowym. Zamawiamy, odbieramy i płacimy za przesyłkę w ciągu 14 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. Pozostaje tylko cieszyć się miłym wypoczynkiem.

(Art. promocyjny)